چهارشنبه 26 دي 1397
New Page 1
استعداد درخشان
دانش آموختگان
 همکاران در رسانه ها
نشریات
انجمن ها
منشور اخلاقی
آرشیو اخبار
انتصاب ها
فرم ها و آئین نامه ها
مجموعه تصاویر
زمان دفاعیه ها
سوالات متداول
نظرات و پیشنهادات
ارتباط با دانشکده

کتابخانه دانشکده در سال 1376 با فضای 34مترمربع و حدود 4هزار نسخه کتاب فارسی و لاتین کارخود را آغاز نمود . این فضا در سال‌های بعد با افزایش تعداد عناوین مکتوب و الکترونیکی به سرعت توسعه یافت و در حال حاضر در فضایی به مساحت بیش از 200مترمربع مجموعه ای بالغ بر 21هزار نسخه کتاب فارسی و لاتین ، 20 عنوان نشریه تخصصی ، بیش از 750پایان نامه کارشناسی ارشد و دکترا ، ده ها سی دی و تجهیزات کتابخانه ای و رایانه ای پذیرای استادان ارجمند و دانشجویان و پژوهشگران گرامی است.
سیستم به صورت مخزن باز است. خدمات فنی در داخل مجموعه توسط کارشناسان کتابخانه انجام می گیرد و همچنین پایان نامه ها بعنوان یکی از منابع مهم پژوهشی چکیده نویسی و نمایه سازی می گردد. دراین کتابخانه برای اولین بار در دانشگاه الزهراء(س) ، بانک الکترونیکی پایان نامه ها ایجاد شده و نسخه چاپی آنها جمع آوری شده اند. بدین معنی که مراجعین می توانند به فایل الکترونیکی پایان نامه ها از طریق شبکه داخلی ، دسترسی پیدا کنند . این کار علاوه بر توسعه سرعت و سطح دسترسی کاربران ، ضریب امنیتی در حفظ و نگه داری پایان نامه ها را افزایش داده است . سایت رایانه ای دانشجویان نیز در کتابخانه قرار دارد. اعضا و مراجعین در سایت کتابخانه می توانند به جستجوی منابع علمی و پژوهشی اینترنتی و الکترونیکی بپردازند. می توانند به بانک های اطلاعاتی موجود در دانشگاه الزهراء(س) دسترسی داشته ، همچنین از طریق سایت های موجود در اینترنت مقالات علمی و پژوهشی فارسی ( تمام متن ) را جستجو نمایند. لازم به ذکر است کتابخانه دانشکده طی دو دوره به عنوان برترین کتابخانه دانشگاه الزهراء(س) شناخته شده و اکنون مترصد تهیه تجهیزات و امکانات لازم به منظور مکانیزه شدن کامل است.

   

این کتابخانه در حال حاضر در دو بخش ؛ طبقه همکف و حیاط دانشکده مستقر است. بخش مخزن و امانات کتاب در طبقه همکف و بخش های ؛ سالن مطالعه ، مرجع ، نشریات ، سایت دانشجویی ، بانک پایان نامه در حیاط دانشکده واقع شده است.

همچنین در سالن همکف فضایی برای مطالعه آزاد و گفتگوی دانشجویان در نظر گرفته شده است.

        

 

گالری تصاویر امکانات کتابخانه دانشکده علوم تربیتی و روان شناسی

گالری تصاویر مراسم افتتاحیه کتابخانه دانشکده علوم تربیتی و روان شناسی در محل جدید سال 1390

گالری تصاویر ساختمان قدیمی کتابخانه  دانشکده علوم تربیتی و روان شناسی در سال های 1384- 1390

 

  پرتال کتابخانه دانشکده :

http://lib-edpsy.alzahra.ac.ir/